Gdzie jest ulica maszynistów ?

 Maszyniści prowadzą pociągi, coraz nowocześniejsze pociągi, jak ten ED160-006. Czy wypadało by jakoś wynagrodzić ich ciężką pracę ?


 Może dla upamiętnienia warto nazwać ulicę na ich cześć, tak to się stało w Chociwlu, dokąd zmierza ED78-003, spotkany na stacji Zdunowo w zimowe lutowe popołudnie.

 Pociągi są coraz bardziej nowoczesne.
Rada Miejska w Chociwlu (Województwo Zachodniopomorskie) przemianowała jeden z traktów na ulicę Maszynistów Kolejowych. Uroczystość odsłonięcia tablicy z nowo nadaną nazwą ulicy odbyła się 26 sierpnia.


 Stacja Kliniska i pociąg regio ED78-005 zmierzający w kierunku morza.


 Maszynista lokomotywy SM42-896 pozdrawia fotografa.

 Jak informuje Związek Zawodowy Maszynistów, duży wkład w powstanie Ulicy Maszynistów Kolejowych ma radny Wojciech Kalinowski, maszynista PKP Cargo, przewodniczący szczecińskiego Koła ZZM w tej spółce.


 EN57AL-1527 na stacji Goleniów, 28.02.2016

Uchwały Rady Miejskiej w Chociwlu o dokonaniu zmiany nazw ulic: Karola Świerczewskiego na Jana Pawła II oraz 25 Lecia PRL na Maszynistów Kolejowych mają związek z przyjętą przez Sejm RP tzw. ustawą dekomunizacyjną.


 EN57AL-1557 zbliża się do przejazdu w Goleniowie.

Czasami na przejazdach kolejowych bywają bardzo groźne zdarzenia, tak jak w Poznaniu, gdzie zabrakło kilku sekund, aby nastąpiło groźne w skutkach spotkanie dużej ciężarówki z pociągiem osobowym Przewozów Regionalnych. Czytaj więcej.


 Czy zawsze maszyniści muszą prowadzić pociągi. Czasami tak się zdarza, że maszynista z jakiegoś technicznego powodu wysiada z kabiny, a wówczas niesforny pociąg sam sobie niespodziewanie rusza, tak było → w Belgii, gdzie pociąg bez maszynisty przejechał 12 km, aż udało się go zatrzymać. Podobny przypadek wydarzył się również w Polsce, gdzie → pociąg sieciowy jechał sobie sam bez obsługi.


 A w takich Niemczech, w niedalekiej przyszłości planują wprowadzić pociągi osobowe i towarowe bez maszynistów. Zdaniem prezesa DB, rozwiązanie stosowane w metrze w niektórych miastach czy na lotnisku w Monachium, można wyprowadzić na większą skalę, i to już za kilka lat - informują o tym fakcie → wiadomości kolejowe.


 Prawdziwym maszynistą jest niewątpliwie Pan Brumm. Potrafi jednym naciśnięciem guzika wprawić lokomotywę w ruch. "Wielkie nieba" - myśli niedźwiedź, dumny z własnych umiejętności. Jadąc tak mija góry, lasy, rzeki, miasta i wsie. Niestety, pojazd z głośnym turkotem zbliża się do starego mostu! Ten odgłos słyszy niejaki Kaszalot. Pan Brumm dobrze wie, że musi zatrzymać lokomotywę, nie ma jednak pojęcia, jak to zrobić. Wtedy dowodzenie maszyną przejmuje Kaszalot... Czy złota rybka poradzi sobie z tym zadaniem? → Dowiedz się tego  w fajnej książce dla dzieci.

Komentarze